Warto odróżniać prawdziwe gitary dla dzieci. Gitara taka powinna być drewniana, ale powinna też spełniać podstawowe parametry niezbędne do nauki i dać się przyzwoicie nastroić. Dla osób początkujących w temacie dobrym pomysłem będzie zakup gitary dziecięcej z certyfikatem.

Przede wszystkim gitara drewniana

Prawdziwa gitara dla dzieci zawsze powinna być gitarą drewnianą. Oczywiście kolorowe zabawki kuszą bogactwem unikalnych grafik, ale przecież nie o to chodzi jeśli stawiamy na realną naukę gry na gitarze. Tylko gitara drewniana zapewni nam prawdziwy klasyczny dźwięk instrumentu muzycznego. Gitary dziecięce są mocno przejściowymi instrumentami i nie musimy wcale inwestować kilku tysięcy zł. Przyzwoitą drewnianą gitarę kupimy już za kilkaset zł. uczulam tylko przed najtańszymi ofertami w stylu 69 zł + gratisy. Taki instrument ma bardzo małą szansę osiągnąć dobre brzmienie.

Drewniana gitara dla dzieci prawdziwa

Co to znaczy prawdziwa gitara?

Prawdziwa gitara dla dzieci powinna posiadać 6 strun nylonowych. Jeśli wszystkie struny w tak małej gitarze są metalowe, to instrument nie będzie stroił. Dodatkowo struny metalowe są bardzo niewygodne w dociskaniu – szczególnie dla małych rączek. Musimy włożyć maximum starań, aby nie zniechęcić młodego gitarzysty. Wiem z doświadczenia, że takie zniechęcenie może zostawić trwałą niechęć do gitary. Dla tego tak ważne jest, aby gitara dla dziecka była prawdziwaz drewna, a nie plastiku. Prawdziwa gitara dla dzieci musi mieć też prawdziwe klucze do regulacji stroju. Przeważnie są takie same jak w gitarach dla dorosłych. Same pokrętła mogą być z tworzywa, ale mechanizmy muszą być wykonane z metalu. W innym wypadku nie ma szans na odpowiednim naciągnięciu strun i nie jest to prawdziwa gitara dla dzieci.

Kiedy jest się dzieckiem, otrzymanie prawdziwej gitary w prezencie to naprawdę milowe doświadczenie. Jeśli szukasz prawdziwej drewnianej gitary dla dzieci, to dobrze trafiłeś. Piękno gitary polega na tym, że jest przenośna i daje natychmiastowe efekty. Lekcje gry na fortepianie są fajne, jasne, ale na gitarze można grać praktycznie wszędzie. Kiedy dziecko nauczy się pierwszych trzech akordów, jest mniej więcej funkcjonującym gitarzystą. Kiedy dziecko wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności, otwierają się nie tylko możliwości muzyczne, ale wszelkiego rodzaju korzyści. Niektóre mają również charakter towarzyski, na przykład radość z grania w zespole z przyjaciółmi w szkole lub występów dla rodziny. Inne są bardziej akademickie – dyscyplina polegająca na dążeniu do następnego poziomu umiejętności, aby mogło grać swoje ulubione piosenki. Poczucie nowych osiągnięć i odkryć, które otrzymujesz jest niezwykle satysfakcjonujące. Zatem przypominam – tylko drewniana gitara dla dzieci jest prawdziwą przepustką do realnej nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *