Obozy gitarowe 2022


Jak to rzekł klasyk: „Śpiewać każdy może…”. Z różnym skutkiem oczywiście… – ale to już odmienna sprawa. Podobna sytuacja ma się z grą na gitarze. Z predyspozycjami do tej umiejętności zazwyczaj człowiek się już rodzi. Od małego przejawia talent i chęć nauki. Taką zdolność warto pielęgnować już u małego dziecka i sukcesywnie ją rozwijać.


Dla miłośników gry na gitarze można rozważyć obozy gitarowe, które oferują uczestnikom wiele atrakcji. Gra na ulubionym instrumencie sprawia, że młodzież lepiej przyswaja wiedzę, potrafi się skoncentrować na zadaniu oraz wykazuje wrażliwość artystyczną. Gitarowe akordy koją nerwy, są przyjemne i relaksujące.
Obozy gitarowe proponuje się młodym ludziom, którzy znają już podstawę gry na tym instrumencie oraz takim, którzy dopiero zaczynają. Dlatego zawsze uczestnicy podzieleni są na grupy według stopnia umiejętności.


Na obozach gitarowych osoby początkujące uczą się pierwszych akordów, poprawnego trzymania instrumentu, ułożenia rąk oraz jak o niego dbać. Wiedza obejmuje także zajęcia teoretyczne niezbędne do podjęcia gry. Każdy może się nauczyć grać, wystarczą chęci i zaangażowanie. 
Obozy gitarowe oferują też zabawę z innymi instrumentami współtworzącymi muzykę wraz z gitarą (perkusja, bębny). Osoby, które przeszły na wyższy level umiejętności kształcą swój słuch, wokal oraz uczą się jak wykorzystać gitarę w różnych typach muzyki np. rockowej, bluesowej, country czy regge.

Obozy gitarowe opinie


Obozy z gitarą to nauka i zabawa w jednym


Programy obozów gitarowych są bardzo kreatywne. Posiadają bogatą ofertę turystyczną dopasowaną do dzieci i młodzieży. Dzięki temu można wzbudzić lub odkryć nowe hobby, całkiem przypadkowo. W zależności od lokalizacji obozu mogą to być wycieczki podróżnicze, wyprawy do parków wodnych, liczne spacery starymi szlakami, trasy rowerowe, ciekawe gry terenowe, aktywność sportowa, centra rozrywki czy parki linowe.


Oferta najlepszych obozów gitarowych to zręczne połączenie nauki w otoczeniu kreatywnych rozrywek. Dzięki temu przyjmowanie wiedzy staje się przyjemne. To także czas relaksu i odpoczynku. Zajęcia plenerowe w otoczeniu przyrody będą miłym wspomnieniem. Wieczorne ogniska, wspólne śpiewanie, karaoke czy pokazy wokalno-taneczne sprawią, że młodzi ludzie nie będą się nudzić.

Najlepsze obozy gitarowe


Które obozy gitarowe są najlepsze – ranking


Wszystkie obozy gitarowe proponują różnorodne zajęcia praktycznej gry na gitarze oraz dodatkowe atrakcje związane z miejscem pobytu. 
Najlepsze obozy gitarowe to te, do których co roku chętnie się wraca, gdzie jest miły personel i wiele ciekawych miejsc. Pozytywne opinie potrafią wpłynąć na wybór konkretnego miejsca.


Ranking najlepszych obozów gitarowych stawia w czołówce Czaplinek nad Jeziorem Drawskim, Zegrze w otoczeniu Jeziora Zegrzyńskiego, Darłówko, Rowy, Ustkę i Jantar nad morzem oraz Poronin, Białkę Tatrzańską i Bukowinę Tatrzańską w objęciach gór.
Powyższy ranking i dobre opinie wskazują, że jest wiele miejsc do wyboru w zależności od preferencji uczestników. Obozy gitarowe nad morzem to niekończące się plaże, dostęp do wody i kąpieliska. Zegrze czy Czaplinek to odkrywanie uroków natury, wypożyczalnie sprzętów wodnych, boiska sportowe nad jeziorem i parki linowe.


Zima w górach na obozach gitarowych na pewno zachwyci młodzież, która preferuje sporty zimowe i jazdę na łyżwach. Dodatkowe atrakcje to kuligi, lepienie bałwana, bitwy na śnieżki i klimatyczne ogniska z pieczeniem kiełbasek. Główny cel to oczywiście zajęcia edukacyjne, ale dodatkowe urozmaicenia pozwolą na relaks, poznanie nowych miejsc i lepsze przyswajanie wiedzy. 

Obozy gitarowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *