Naukę gry na gitarze możesz zacząć od dowolnego typu instrumentu. Zdecydowanie może to być również gitara akustyczna. To nie są czasy, gdy produkowano gitary ze strunami 5 cm od podstrunnicy. Spokojnie możesz kupić przyzwoitą gitarę akustyczną, ustawić jak najniższą akcję strun na dobry początek i cieszyć się nauką.

Gitara akustyczna jest dobra na początek?

Czy gitara elektryczna czy akustyczna jest lepsza dla początkujących? Odpowiedź brzmi: dobra jest ta, która Cię najbardziej ekscytuje! Żadna z nich nie jest poprawna ani niepoprawna, a najlepszym wyborem jest gitara, która najbardziej motywuje Cię do ćwiczeń, nauki i gry. Decyzja, czy wybrać gitarę elektryczną lub akustyczną jako pierwszy instrument, sprowadza się do odpowiedzi na jedno pytanie: Co Cię inspiruje? Nowy gitarzysta musi wybrać to, co sprawia, że ​​chce podnieść gitarę i grać.

Ponieważ, aby być dobrym w tej grze na gitarze, będziesz musiał ją codziennie podnieść i dużo grać. Jeśli nowicjusz zostaje zapalony słuchając muzyki rockowej i chce naśladować swoich ulubionych bohaterów gitary, potrzebuje gitary elektrycznej i prawdopodobnie nie będzie zbytnio podekscytowany nauką na gitarze akustycznej. Jeśli początkujący gitarzysta marzy o pisaniu muzyki i śpiewaniu piosenek, grając na gitarze akustycznej, może wybrać ten instrument.

Ten artykuł przedstawia zalety każdego podejścia i pomoże Ci zdecydować, która jest dla Ciebie odpowiednia. Gram na gitarze od ponad 35 lat i moim zdaniem za każdym razem, gdy nowy gitarzysta podnosi instrument po raz pierwszy, jest to cudowna rzecz. Niezależnie od tego, czy wybierzesz gitarę elektryczną, akustyczną, czy też zupełnie inny instrument muzyczny, mam tylko nadzieję, że zdecydujesz się wprowadzić muzykę do swojego życia.

Zobacz też:

Najlepsze gitary akustyczne – ranking

Czy można zacząć od gitary akustycznej

Plusy i minusy gitary akustycznej

Wielu nowych gitarzystów (i rodziców) uważa, że ​​domyślną gitarą startową jest instrument akustyczny i dopiero po opanowaniu tego grający powinien przejść do gitary elektrycznej. Jak zobaczymy, niekoniecznie tak jest, ale gitary akustyczne mają kilka zalet w porównaniu z elektrycznymi, zwłaszcza dla początkujących. Jedną z największych jest koszt. Po prostu, jeśli zaczynasz na gitarze elektrycznej, potrzebujesz wzmacniacza. To dodatkowy wydatek, którego nie masz w przypadku gitary akustycznej, gdzie naprawdę potrzebujesz tylko gitary i kilku akcesoriów.

Gitary akustyczne pozwalają również na nieco większą koncentrację na początku. Nie ma pokrętła przesterowania ani głośności do podkręcenia, a uczeń gry na gitarze może skoncentrować się na podstawach gry na instrumencie. Gitary akustyczne są łatwe do przenoszenia i można na nich grać i ćwiczyć w dowolnym miejscu. Ułatwia to zaciągnięcie ich na sesję treningową lub do domu przyjaciela na jamowanie. Podsumowując: rozpoczęcie od gitary akustycznej jest nieco tańsze, a ponieważ jest prostsze, pozwala nowicjuszowi skoncentrować się na podstawach, zanim przejdzie do innych rzeczy.

Dwa popularne mity o nauce gry na gitarze:

  • Powinieneś zacząć od gitary akustycznej, ponieważ jest ona trudniejsza do grania i znacznie szybciej wzmocni Twoje dłonie i palce.
  • Powinieneś zacząć od gitary elektrycznej, ponieważ gra się na niej łatwiej.

Wybór gitary

Wybierz rodzaj gitary, na której lubisz grać. Szukaj w ramach swojego budżetu. Najłatwiejsza do gry na gitarze jest ta, której najbardziej chcesz się nauczyć. Gitary elektryczne są fizycznie nieco łatwiejsze do grania. Gitary akustyczne mają trochę twardsze struny, które wymagają nieco mocniejszego kostkowania i palcowania. Z czasem naturalnie pojawi się chęć gry na innym typie gitary. Co najważniejsze, wybierz tylko gitarę, o której wiesz, że jest w pełni dostosowana, aby ułatwić grę.

Wybierz rodzaj gitary, na której lubisz grać. Twoje doświadczenie z pierwszym instrumentem jest kluczowe dla twojego długoterminowego sukcesu. Wybór odpowiedniej gitary oznacza podjęcie decyzji, który typ gitary jest dla Ciebie ekscytujący i który będzie dla Ciebie najbardziej motywujący do gry. Jaki rodzaj muzyki chciałbyś grać? Jaka gitara przyciąga twoją uwagę? Który z nich możesz sobie wyobrazić? To jest ten, na który będziesz najbardziej czekał podczas ćwiczeń i grania. Jeśli chcesz tylko grać na gitarze, ale nie jesteś pewien, jaki typ wybrać, określ budżet i szukaj w jego ramach.

Akustyczne

Gitary akustyczne mają cięższe struny, które wymagają nieco mocniejszego chwytania i palcowania. Drewniana płyta gitary akustycznej musi wibrować, aby emitować dźwięk. Wymaga to cięższych strun oraz nieco mocniejszego chwytania i palcowania. Korpus gitary akustycznej jest znacznie większy niż gitary elektrycznej i zwykle ma grubszą szyjkę, która wspiera napięcie cięższych strun. Jednak niektórzy ludzie cenią natychmiastowy dostęp do gitary akustycznej spoczywającej na statywie, co sprawia, że ​​chętniej ją podnoszą i grają częściej.

Elektryczne

Gitary elektryczne są w teorii nieco łatwiejsze do grania, zakładając, że są odpowiednio wyregulowane, ponieważ mają mniejszy korpus, cieńszą szyjkę cieńsze struny. Przetworniki i wzmacniacz wykonują całą pracę związaną z projekcją dźwięku, więc lżejszy dotyk wraz z lżejszymi strunami ułatwia grę. Gitarę elektryczną należy podłączyć do wzmacniacza, który należy włączyć przed rozpoczęciem gry.

Dla niektórych dodatkowy wysiłek związany z podłączeniem do wzmacniacza i włączeniem go może wystarczyć, aby uniemożliwić im tak częste granie lub wykorzystanie spontanicznego momentu, aby go podnieść i grać.

Z biegiem czasu naturalnie pojawi się chęć gry na innym typie gitary. Nie martw się, że wybierając jedną z nich, zamknąłeś się w tym typie na resztę swojego życia. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wielu grających, którzy zaczynają od jednego rodzaju gitary, z czasem zacznie przechodzić do drugiego. Motywacja do gry na instrumencie zmienia się z upływem czasu i pojawia się naturalnie, gdy rozwijają się Twoje umiejętności, a chęć gry i uczenia się zostaje zinternalizowana.

Najprawdopodobniej rozwiniesz umiejętności gry na gitarze elektrycznej i akustycznej i będziesz cieszyć się życiem, ucząc się i grając w różnych stylach muzycznych. Co najważniejsze, wybierz tylko gitarę, o której wiesz, że jest w pełni sprawdzona i dostosowana pod kątem łatwej gry. Zawsze poznaj fakty. Zapytaj, co zostało zrobione, aby ułatwić grę na instrumencie. Wiele ważnych kwestii zależy od jakości i grywalności twojego instrumentu. Nie ma większego oporu dla postępu, rozwijania właściwej techniki i przyjemności z nauki gry niż instrument źle skonstruowany lub źle ustawiony. Zarówno gitara elektryczna, jak i akustyczna będą grać ze względną łatwością, o ile są odpowiednio wyregulowane, a ich rozmiar jest odpowiedni dla grającego..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *