Dobra gitara akustyczna powinna się wyróżniać solidną budową, genialnym brzmieniem i strojeniem w każdej pozycji. Ale to jeszcze nie wszystko. Najlepsze gitary akustyczne mają znacznie więcej unikalnych cech. W tym wpisie nieco o nich opowiem i przedstawię najlepsze marki gitar akustycznych. Ten ranking gitar akustycznych będzie miał nieco zmienioną formę – po prostu wymienię marki, które cenię.

Gitary akustyczne – dobre rady

Może się wydawać, że nigdy nie było lepszego czasu na grę na gitarze akustycznej. Sama gama dostępnych obecnie gitar akustycznych pochodząca od niewiarygodnie różnorodnych producentów, sprawia, że ​​znalezienie najlepszej gitary akustycznej spełniającej Twoje potrzeby jest ekscytującą perspektywą. Ale z dużym wyborem pojawia się problem. Nazywamy to „paraliżem analitycznym”.

Przy tak wielu gitarach akustycznych do wyboru, może być trudno znaleźć tę, która jest dla Ciebie najlepsza. Na szczęście mogę Ci w tym pomóc.

Zakup swojej najlepszej gitary akustycznej to ważny i ekscytujący krok. W idealnym świecie inwestujesz w coś, co będzie definiować Twoje brzmienie, styl i doświadczenie w grze na lata. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że kupujesz dobrą gitarę.

Jest kilka pytań, na które musisz odpowiedzieć, zanim podejmiesz się zakupu. Szukasz na przykład dobrej gitary akustycznej, która pomoże ci rozwijać się jako gitarzysta? Alternatywnie, być może grasz już od kilku lat i chcesz przejść na następny poziom swoim następnym instrumentem. Profesjonalne gitary akustyczne, choć w dużej mierze takie same na papierze, oferują znacznie inne wrażenia, im więcej wydajesz. Akustyka na poziomie podstawowym jest zwykle mniej solidna i, jeśli jesteśmy szczerzy, nie jest tak łatwa do grania, jak model z wyższej półki.

Najlepsze gitary akustyczne - ranking Wejcherta

Świadomy wybór gitary

W tańszych gitarach akcja – wysokość, na jakiej struny znajdują się nad podstrunnicą – jest zwykle wyższa, co utrudnia grę. Czasami można to rozwiązać regulacją krzywizny gryfu lub płacąc za korektę, ale pojawia się pytanie czy po obniżeniu strun nie spotkamy się z dużym bzyczeniem na progach. Co więcej, wybór drewna w tańszych egzemplarzach nie jest tak wysokiej jakości, co ma wpływ zarówno na tonację, jak i na ogólną jakość konstrukcji.

Do tańszych gitar częściej używa się drewna laminowanego, które nie wibruje tak dobrze, jak lite drewno, które można znaleźć w droższych modelach. Dla większości grających „całkowicie lite” gitary akustyczne (tj. Których góra, tył i boki są wykonane z litego drewna) są złotym standardem głębi i głośności tonalnej.

Ponieważ wiele układów akustycznych ma teraz wbudowaną elektronikę – znaną jako gitary elektroakustyczne – należy wziąć pod uwagę inną zmienną: jak brzmi gitara po podłączeniu do wzmacniacza gitary akustycznej lub systemu PA. Wchodzi w życie stare powiedzenie „dostajesz to, za co płacisz”. Osobiście najbardziej cenię tradycyjne gitary akustyczne z pełnym pudłem – uważam, że są najlepsze i najbardziej szlachetne. Gdy chcesz używać gitary do nagrań, to polecam mikrofony zamiast montowania elektroniki.

Czym się wyróżniają dobre gitary akustyczne?

Najlepsze gitary klasyczne maja kilka cech o których warto pamiętać.

 • płyta wierzchnia gitary wykonana z litego drewna
 • drewno w gitarze pochodzi z wieloletniego sezonowania
 • doskonale wyprofilowane i skompensowane siodełka
 • olejowe klucze gwarantujące precyzję i stabilność stroju gitary

Ranking – najlepsze marki gitar akustycznych

 1. Rachonsky AC-150
 2. Martin
 3. Taylor
 4. Gibson
 5. Guild
 6. Seagull
 7. Yamaha
 8. Ovation
 9. Washburn
 10. Fender
 11. Epiphone

Ranking najlepszych gitar akustycznych to nie wszystko – porozmawiaj ze specjalistą.

Poznanie subiektywnego rankingu gitar akustycznych to nie wszystko. Aby znaleźć dobrą gitarę akustyczną , należy rozważyć bardzo wiele kwestii. Najlepsze gitary akustyczne posiadają niezwykle wysoki standard, jednak każda grająca osoba jest nieco inna z nas jest inny i każdy ma inne wymagania co do instrumentu. Sądzę, że gitara akustyczna powinna być dobierana świadomie i warto dobrze przemyśleć wybór. Nieraz widziałem jak ktoś kupuje zupełnie nieświadomie instrument o cechach, które nie były w jego przypadku niezbędne. Jeśli masz wątpliwości, to serdecznie zapraszam do kontaktu – chętnie pomogę w wyborze najlepszej gitary akustycznej dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *