Gitary klasyczne Cordoba są dostępne w bardzo wielu krajach. Jakość i wykonanie Cordoba Guitars świadczy o ewolucji instrumentów ze strunami nylonowymi. Cordoba z wielkim wysiłkiem starała się zrównoważyć tradycję wczesnych mistrzów lutnictwa z rosnącymi zmianami technologicznymi. Rezultatem jest bezkompromisowe połączenie piękna i artyzmu, które jest lekkie i responsywne, przy jednoczesnym zachowaniu integralności hiszpańskiej tradycji.

Gitary klasyczne Cordoba Trochę historii

Cordoba Guitars została założona w 1997 roku przez (CEO) Tima Miklaucica i znajduje się w pięknym Santa Monica w Kalifornii. Cordoba Nylon String Guitars jest wynikiem pragnienia Miklaucica, aby uratować gitarę klasyczną, która została dziś przyćmiona przez akustyczną gitarę ze stalowymi strunami i gitarę elektryczną. Miklaucic rozpoczął swoją przygodę od badań najlepszych lutników i marek na świecie. Jednym z pierwszych był Edmund Blöchinger (projektant / mistrz budownictwa w Kordobie). Blöchinger był znany z wykorzystywania klasycznych metod hiszpańskich lutników końca XIX wieku. Jego pragnieniem było zastosowanie tych technik w nowoczesnym środowisku produkcyjnym, a następnie narodziła się seria España.

Gitary klasyczne Cordoba

Cordoba – współpraca z lutnikami

Później Cordoba zwrócił się do Pepe Romero Jr., który już wcześniej pracował nad innowacyjnym procesem zastosowania technik budowy gitary klasycznej do ukulele. Tradycyjne ukulele przeszło następnie przeprojektowanie, które rozpoczęło się od poszerzenia szyi, oferując grającemu większą swobodę i manewrowość, podczas gdy estetyka zewnętrzna oferowała elegancki wygląd i doskonałe wykonanie. Można to zobaczyć w ukulelach Cordoba 30 Series.

Ponadto Cordoba wprowadził innowacje do rodziny gitar ze strunami nylonowymi, tworząc instrumenty, które zachowują ciepło, dźwięk, rezonans i piękno, które można znaleźć tylko w instrumencie akustycznym, który pozwala muzykom doświadczyć gitary klasycznej w zupełnie nowy sposób. . „Im więcej muzyków ma kontakt z gitarą nylonową, tym bardziej myślę, że im się spodoba…” –Tim Miklaucic (CEO i założyciel Cordoba Guitars).

Seria Cordoba Masters Córdoba honoruje pięciu mistrzów lutnictwa replikami kultowych modeli gitar, które reprezentują znaczące momenty w karierze Antonio de Torresa, Hermanna Hausera I, Miguela Rodrigueza, Manuela Reyesa i Domingo Esteso. Każda gitara, która trafia do warsztatu All Strings Nylon, jest osobiście weryfikowana przez Chucka Marfione.

Wszystkie gitary Cordoba są wyposażone w lekki, dwukierunkowy pręt napinający, który umożliwia regulację poziomu reliefu w gryfie gitary lub ilości naturalnego łuku w gryfie. Tył gitary jest skonstruowany z idealną grubością, która zapewnia odpowiednią ilość energii i pełny dźwięk, który nie jest zagrożony, gdy rezonuje z ciałem grającego. Cordoba buduje niedrogie, lekkie, ręcznie robione i dobrze wykonane instrumenty, które sprawiają, że są one doskonałym wyborem dla początkującego gitarzysty i doświadczonego muzyka, który potrafi naprawdę docenić instrument wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *