Gitary Alvarez mają ciekawą historię. Pod koniec lat 60. założyciel St. Louis Music, Gene Kornblum, poznał Kazuo Yairi, japońskiego mistrza lutniczego, który produkował ręcznie robione koncertowe gitary klasyczne. St. Louis Music i fabryka Yairi wspólnie zaczęły projektować i rozwijać gitary akustyczne ze stalowymi strunami i importować je do Stanów Zjednoczonych.

Gitary alvarez – informacje i opinie

Gitary klasyczne i akustyczne Alvarez przyjęły nazwę marki hiszpańskiej linii gitar St. Louis Music „Alvarez”. Podobne instrumenty były również sprzedawane pod marką fabryczną „K. Yairi ”w Europie i innych częściach świata. Od 2005 do 2009 roku marka była własnością LOUD Technologies, do której należy również Mackie, Ampeg, Crate i inne marki związane z muzyką. W 2009 roku Mark Ragin (właściciel US Band & Orchestra i St. Louis Music) przywrócił zarządzanie i dystrybucję gitar do St. Louis Music. Już w 2011 r. Starszy wiceprezes SLM, Chris Meikle, pełnił funkcję dyrektora ds. Rozwoju w firmie Alvarez, nadzorując przeprojektowanie serii Artist i innych modeli oraz wprowadzanie nowych linii instrumentów, takich jak seria Masterworks z 2014 r. i seria Alvarez z okazji 50. rocznicy 1965, Alvarez-Yairi Honduran Series i Grateful Dead Series.

Gitary klasyczne Alvarez

Podczas gdy wiele jej modeli jest produkowanych w Chinach, najwyższej klasy instrumenty Alvarez-Yairi są wykonywane ręcznie w fabryce Yairi w Kani, Gifu-Japonia, jako część spuścizny Kazuo Yairi, nieżyjącego już mistrza lutnictwa. Każda gitara Alvarez przechodzi pełną konfigurację i inspekcję w ich sklepie z gitarami w St. Louis w stanie Missouri.

Alvarez Guitars produkuje wiele modeli gitar, które są podzielone według cen i specjalności na serie. Regent Series Alvarez uważa Regent Series za wysokiej jakości linię gitar dla początkujących, zaprojektowaną w celu zapewnienia młodszym muzykom pozytywnego doświadczenia w nauce. W 2018 roku Alvarez wydał serię Regent School zaprojektowaną specjalnie dla uczniów. Szerokość gryfu jest węższa niż rozmiar standardowy, a szyjka została ukształtowana na zamówienie, aby była wygodna dla mniejszych dłoni.

Gitary pfrofesjonalne Alvarez

Alvarez stwierdził, że jego celem w przypadku serii Artist jest dostarczenie gitar na poziomie profesjonalnym o doskonałej wartości dzięki szczególnej dbałości o szczegóły. Alvarez Artist Series zdobył kilka nagród, w tym ocenę 5/5 w Acoustic Guitar Magazine oraz nominację do najlepszej serii gitar od The Music and Sound Retailer. W 2017 roku Artist Series zaczął dodawać nowe kluczowe funkcje i modele, w tym podłokietniki, gitary podróżne, takie jak Delta DeLite i LJ2, [ i system ATR (Advanced Tonal Response).

Seria Masterworks Gitara Parlor z serii Alvarez Masterworks z wykończeniem shadowburst i wstawkami W 2014 roku Alvarez wprowadził serię Masterworks obejmującą wszystkie konstrukcje z litego drewna i wysokiej klasy elementy, takie jak złote tunery, hebanowe szpilki do mostków, inkrustacje z masy perłowej i wiązania klonu lub koa. W 2019 roku Alvarez wprowadził modele Masterworks skupiające się na bluegrass, MF60OM i MD60BG, które mają konstrukcję, która podkreśla reakcję podczas gry z plektronem i flatpickingiem.

Seria Alvarez-Yairi Alvarez Yairi Dreadnought DYM70SB Gitary Alvarez Yairi są \ ręcznie robioną flagową serią, wykonaną w fabryce Yairi w Kani w Japonii. Alvarez Yairi była gitarą wybieraną przez wielu profesjonalnych muzyków podróżujących, w tym Jerry Garcia, Bob Wier, Ani DiFranco i Joe Bonamassa. Alvarez Yairi przyjął imię mistrza lutnictwa Kazuo Yairi (1932-2014), który współpracował z St. Louis Music pod koniec lat sześćdziesiątych, aby wprowadzić na rynek gitary Alvarez. Kazuo Yairi zainspirował wiele innowacji, które są nadal używane w gitarach

Alvarez do dziś, ma staranny dobór drewna tonowego i ręczne rzeźbienie; praktyka, którą nazwał „słuchaniem rękami”. W 2017 roku zespół Alvarez odkrył zagubioną skrzynkę mahoniu honduraskiego, którą Kazuo Yairi kupił i przechowywał na działce w pobliżu swojej fabryki w połowie lat 70.

Tonewood, które naturalnie przyprawia się przez tak długi czas, jest pożądane przez lutników na całym świecie, a to odkrycie doprowadziło do wypuszczenia linii gitar Yairi Honduran, która zadebiutowała w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *