Opinie i informacje – gitary Alhambra 1C, 2C, 3C, 4P, 5P, 7P, 8P, 9P, 10P, 11P, 12P Z-Nature, Anniversary, Maria Vilaplana, Mengual & Margarit, Luthier Aniversario, Linea Profesional, Premier Pro ExoticoManufactura Alhambra S.L, założona w 1965 roku, z 50-letnim doświadczeniem w konstruowaniu najlepszych ręcznie robionych gitar klasycznych, flamenco i akustycznych na świecie. Ma ponad 14 000 metrów kwadratowych wykorzystywanych do tworzenia wyjątkowych elementów, dzięki doskonałemu połączeniu tradycji ręcznej pracy z najnowocześniejszymi technikami obróbki drewna.

Zobacz teraz mój ranking gitar klasycznych

Firma Alhambra może pochwalić się rodziną 110 wyspecjalizowanych pracowników, z których każdy posiada solidne doświadczenie w rzemiośle konstruowania gitar klasycznych. Zespół ten korzysta z pracy warsztatu projektowego działającego w firmie, który jest odpowiedzialny za badanie i opracowywanie nowych modeli i procesów. Zdobyte doświadczenie i technika budowy gitary są podstawą do uzyskania doskonałego instrumentu. Gitary Alhambra posiadają dobre opinie wśród nauczycieli.

Gitary klasyczne Alhambra

Pracownicy Alhambry

Dla Alhambry pracują najlepsi specjaliści w tej branży. Trenują w firmie z pokolenia na pokolenie przechodząc przez tradycję i znajomość najbardziej wyrafinowanej sztuki budowy gitar. Proces rozpoczyna się od najlepszego surowca: szlachetnego drewna (cedr, świerk, palisander, heban, cyprys itp.). Są starannie wybierane w miejscu pochodzenia i specjalnie kupowane i importowane do produkcji gitar. Po przybyciu do fabryki Alhambra drewno jest suszone w sposób naturalny, proces ten jest ostatnio stabilizowany poprzez automatyczne suszenie, które jest możliwe dzięki zastosowaniu nowych technologii stosowanych w tym sektorze. Następnie różne elementy są wykonywane, składane, lakierowane i polerowane, aby zakończyć proces z indywidualnym strojeniem i kontrolą dźwięku każdej gitary.

Jakość i niezawodność instrumentów muzycznych produkowanych przez Alhambrę zapewnia wdrożenie kompleksowego systemu sterowania procesem produkcji, który rozpoczyna się od doboru najlepszych surowców. Jest to zobowiązanie dotyczące jakości, które Alhambra obejmuje trzyletnią gwarancją i staranną obsługą posprzedażną. Dzięki nowym technologiom usprawnione są procedury magazynowania, a także szybkość i terminowość realizacji zamówień.

Wszystkie gitary Alhambra są zarejestrowane w systemie cyfrowym, który umożliwia ich identyfikację poprzez unikalny numer seryjny, co pozwala firmie poświadczyć pochodzenie każdego instrumentu. Gitary Alhambra cieszą się powszechnym uznaniem ze względu na ich jakość, design i brzmienie. Doskonała dźwięczność jest wynikiem profesjonalizmu pracowników, ich skrupulatnej metody pracy i starannego doboru drewna (zwłaszcza litego cedru i świerku).

Modele gitar Alhambra

Alhambra 1C
Alhambra 2C
Alhambra 3C
Alhambra 4P
Alhambra 5P
Alhambra 7P
Alhambra 8P
Alhambra 9P
Alhambra 10P
Alhambra 11P
Alhambra 12P
Alhambra Z-Nature
Alhambra Z-1
Alhambra Z-2
Alhambra Z-3
Alhambra Z-4
Alhambra Z-5
Alhambra 50th Anniversary Model
Alhambra – Jose Maria Vilaplana
Alhambra – Mengual & Margarit Serie C
Gitara klasyczna Alhambra – Luthier Aniversario
Gitara klasyczna Alhambra – Linea Profesional
Gitara klasyczna Alhambra – Premier Pro Exotico

Modele sygnowane Alhambra Guitars specjalizuje się w oferowaniu najlepszych produktów każdemu klientowi. Dlatego wszystkie linie mają trzy zakresy dostosowane do różnych poziomów instrumentu: modele dla początkujących, modele do dla średnio zaawansowanych i wreszcie asortyment profesjonalny. Alhambra Guitars posiada szeroką gamę opcji, które można wykorzystać do stworzenia instrumentu dostosowanego do specyficznych potrzeb każdego klienta (wersje wycięte, gitary na zamówienie, specjalne wymiary, przedwzmacniacze, instrumenty dla leworęcznych itp.). Gitary Alhambra można znaleźć w ponad 40 krajach.

Historia firmy sięga 1960 r. Przez lata, które minęły od tego czasu, aż do dnia dzisiejszego, Alhambra nieustannie podbijała krajowe i międzynarodowe rynki strunowych instrumentów muzycznych i nieustannie dążyła do ulepszania i osiągania sukcesów w wybranej dziedzinie. Od samego początku Alhambra nieprzerwanie produkuje gitary klasyczne z tradycyjną hiszpańską piętą, zawsze używając tylko najlepszego drewna różnego rodzaju. Ostatecznie to ludzie w firmie sprawiają, że jest ona tym, czym jest. Wielu młodych mężczyzn, którzy rozpoczęli pracę w tym małym warsztacie, spędziło tam całą swoją karierę i od tego czasu przeszło na emeryturę, poświęcając całe swoje życie i talent w firmę. Inni nadal pracują w tej samej firmie, w której rozpoczęli swoją karierę. Ten zespół i doświadczenie, które zdobyli przez lata, mają dla Alhambry nieocenioną wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *