Czego powinienem najpierw nauczyć się grać na gitarze?” Jest to bardzo częste pytanie u początkujących gitarzystów. I chociaż jest to nieco subiektywne, istnieją pewne podstawowe elementy. Twoje gusta muzyczne mogą decydować o tym, jak zgłębisz te kluczowe elementy (więcej szczegółów poniżej), ale nadal jest to podstawa, którą należy omówić.

Najlepsi nauczyciele gry na gitarze w poszczególnych województwach

Mazowieckie:

Piaseczno

Puste struny / nauka strojenia

Upewnij się, że na początku rozumiesz absolutne podstawy. Oznacza to, że trzeba wiedzieć, jakie nazwy dźwięków są na otwartych strunach (EADGhe), w jakiej kolejności i jak nastroić gitarę. Zajrzyj do osobnego poradnika, aby uzyskać informacje na temat strojenia strun.

Często struny są określane przez ich numery, a zwykle najgrubsza to szósta struna, podczas gdy najcieńsza struna to struna pierwsza. Szósta i pierwsza struna jest również zwykle nastrojona na nutę E. Zobacz poniżej.

6 – E

5 – A

4 – D

3 – G

2 – H

1 – E

Podstawowe akordy

Akord to uogólnione określenie wszystkiego, co składa się z trzech lub więcej dźwięków. Akordy są używane do tworzenia partii gitar rytmicznych i bardzo często jako tło dla partii wokalu prowadzącego lub gitary solowej.

Zwykle zaczynasz od „otwartych akordów”, tj. takich, które zawierają kombinację otwartych strun i prostych dźwięków, granych na dolnym końcu gryfu w pobliżu 1 progu. Jest to w łatwiejsza alternatywa do „barre akordów”, w których jeden palec rozciąga się na całą szyjkę gitary. Te pojawiają się nieco później i mogą być przeszkodą, jeśli zostaną podjęte zbyt wcześnie.

Poza graniem otwartych akordów (upewnij się, że pamiętasz ich nazwy i sposób ich rysowania/zapisywania na diagramach/zakładkach akordów), tak naprawdę chodzi o to, jak ich używasz. Jeśli interesujesz się popem/rockiem, będziesz chciał zagrać te otwarte akordy. Jeśli lubisz folk, to może będziesz chciał grać palcami. A jeśli na przykład interesujesz się ciężkim rockiem / metalem, możesz nawet zacząć od nauki dwudźwiękowych „power hords”, które są niskimi, ciężkimi, uproszczonymi akordami używanymi w cięższych stylach muzycznych.

Podstawowe melodie / riffy

Terminy takie jak „melodia” i (zazwyczaj) „riff” odnoszą się do pojedynczych linii granych na gitarze, a nie do akordów. Być może w uproszczeniu mogą być opisane jako „melodia”. Ważne jest, abyś nauczył się niektórych z nich również na początku, ponieważ dzięki temu rozwijasz zupełnie inny zestaw umiejętności do nauki akordów.

Niech twoje preferencje dotyczące gatunku będą służyć jako przewodnik. Jeśli jesteś początkującym gitarzystą klasycznym, prawdopodobnie nauczysz się melodii „najwyższej linii” z utworu klasycznego – prostej melodii do grania palcami, której być może będziesz później akompaniował kciukiem grając nuty basowe . Jeśli jesteś gitarzystą rockowym, może to być klasyczny rockowy riff, taki jak „Smoke On the Water” – słynąca z prostoty.

Tak więc zastosowanie tej nowej wiedzy różni się w zależności od twoich upodobań, ale spełnione są te same kluczowe podstawy rozwoju umiejętności.

Nauka podstawowych skal

Ważne jest, aby wcześnie nauczyć się jednej lub dwóch skali. Takie postępowanie jest początkiem dalszej zręczności, teorii muzyki i pomaga w poruszaniu się między strunami bez zagubienia się.

Twoja pierwsza skala powinna być (i najprawdopodobniej będzie) jedną z dwóch możliwych skal:

Skala durowa. Centrum całej zachodniej teorii muzyki i harmonii oraz charakterystyczna skala „do re mi”. Przydatne na wiele sposobów, szczególnie na wczesnych etapach gry przy graniu melodii oraz rozwijaniu płynności i zręczności. To podstawa każdego gitarzysty.

Pentatoniczna skala mniejsza. Bardzo prosta skala i dość łatwy i zapadający w pamięć wzór. Ta skala jest podstawą większości rockowych/popowych/bluesowych solówek gitarowych, nawet na dość zaawansowanym poziomie. Z tego powodu jest powszechnie uważana za podstawowy wybór każdego gitarzysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *