Reklama
Dean Metalman 2A Demonator - 4-strunowa gitara basowa do ciężkiej muzy z aktywną elektroniką i trupimi czaszkami
gitary basowe
10.03.13

Dean_Metalman_2A_Demonator_insertPrzysłowie muzyków mówi, że czego się nie dogra, to się „dowygląda”… I jest w tym sporo prawdy, bo na koncertach zdarza się, że muzykę „kupuje” się także oczami. W takich sytuacjach odpowiednio wyglądający instrument jest jak najbardziej na miejscu. Fajnie jest, jeśli oprócz tego jeszcze brzmi. Myślę, że to dobry punkt wyjścia,, aby przyjrzeć się basówce Metalman 2A Demonator firmy Dean Guitars.

Donat Zamiara

 


Dean_Metalman_2A_Demonator_caly

Korpus, w kształcie przypominającym basówki Gibson’a model Thunderbird, wykonano z drewna o wdzięcznej nazwie Basswood, czyli... lipy. Klonowy gryf połączony jest z korpusem za pomocą 4 śrub. Wieńczy go główka o kształcie typowym dla Deana. Postrunnica wykonana jest z drewna różanego oprócz progów ma też eleganckie inkrustracje, podkreślające charakter instrumentu. Pozytywne odczucia wzbudza poziom wykonania tego instrumentu. Progi są nabite równo, nie wystają poza podstrunnicę, dbałość o detale wykończeniowe jest na dobrym poziomie.

Dean_Metalman_2A_Demonator_pickupy

Dwa humbuckery wspomaga dwudrożny preamp. Natomiast potencjometry służące do regulacji poszczególnych parametrów dźwięku mają nakładki w kształcie czaszek. Zapewne wielu basistów ten detal ucieszy, ponieważ jest bardzo efektowny. A wszystko to widać na tle czarnego lakieru którym pokryto testowany bas. Wiemy już jak wygląda, czas by dowiedzieć się, jak brzmi!

 

Wrażenia

Ten akapit tym razem będzie inny niż zawsze. Nie będzie zastanawiania się, jak basówka firmy Dean brzmi w muzyce Pop, Jazz, czy R’n’B. Nie będziemy się zagłębiać w wygodę gry kciukiem, bo myślę, że nie oto chodzi. Nazwa modelu, a przede wszystkim wygląd, mówią same za siebie. Elementy na które chciałbym zwrócić uwagę wpisują się w nurt basowania pieśni metalowych. Jest tu duuuużo złaaaaaaaa...

Dean_Metalman_2A_Demonator_czachy

Pierwsza sprawa dotyczyć będzie jednak wygody gry. Założyłem, że potencjalny użytkownik tego instrumentu będzie miał go raczej w okolicach kolan, niż brzucha, zgodnie z wymogami sztuki scenicznej. Można w tej pozycji swobodnie dosięgnąć strun, zarówno przy grze palcami jak i kostką. Z dosięgnięciem potencjometrów będzie trochę gorzej ;-). Gryf jest wygodny i pozwala na swobodne i komfortowe zmiany pozycji.

Brzmienie testowanego instrumentu jest dosyć potężne, nasycone, z mocnym atakiem, a umiejętne korzystanie z parametrów regulacyjnych (BASS i TREBLE) pozwala na zachowanie klarowności i czytelności nawet przy dość tłustym soundzie. Dobrze spisuje się pickup przy szyjce, jak i mix obydwu przystawek. Nie zachwyciło mnie brzmienie uzyskane tylko na przystawce przy mostku, ale to już kwestia gustu. Jakoś zawsze się zdarzało, że słuchając różnej maści kapel metalowych i rockowych spotykałem się z basówkami typu precision i to w jakiś sposób wyrobiło we mnie wzorzec rockowo-metalowego brzmienia. Nie zmienia to faktu, że chwila wystarczy aby „ukręcić” ciekawy sound na Demonatorze.

Dean_Metalman_2A_Demonator_glowka

Podsumowanie

Wywiad internetowy donosi, że basówka, która poznajemy w tym teście kosztuje poniżej 1400 pln. W tej cenie jest to niezwykle sensowna propozycja dla tych, którzy szukają designu oddającego ich preferencje muzyczne w połączeniu z bardzo porządnym instrumentem. Solidne wykonanie i przyzwoite brzmienie oraz znacząca dawka złaaaaaaaa powodują, że jest to dobry wybór dla młodych adeptów metalowej sztuki basowej. Dodatkiem jest fakt, że niejeden gitarzysta może pozazdrościć nam wyglądu instrumentu, a na pewno zostaniemy zauważeni na scenie! A przecież o ilość fanek też chodzi :-) Aby jednak nieco zmącić obraz odsyłam do DVD zespołu Opeth, którego basista, grając w metalowym zespole korzysta z bardzo „niemetalowego” basidła. Życzę zatem wszystkim potencjalnym użytkownikom Demonatora, aby po latach satysfakcji z gry na tym instrumencie mogli się przesiąść na basowego Mercedesa.

 

Do testów dostarczył: FX Music

Dean_Metalman_2A_Demonator_podstrunnica

Dean_Metalman_2A_Demonator_caly2

Dean_Metalman_2A_Demonator_caly_pion

Dean_Metalman_2A_Demonator_bolton

Dean_Metalman_2A_Demonator_czacha

Dean_Metalman_2A_Demonator_EQ

Dean_Metalman_2A_Demonator_glowka

Dean_Metalman_2A_Demonator_humb_rzut

Dean_Metalman_2A_Demonator_in

Dean_Metalman_2A_Demonator_klucze

Dean_Metalman_2A_Demonator_mostek

Dean_Metalman_2A_Demonator_podstrunnica

Dean_Metalman_2A_Demonator_siodelko

Dean_Metalman_2A_Demonator_struny_rzut

TAGI: Dean Metalman 2A Demonator, tani dobry bas do ciężkiej muzy, świetnie wyglądający bas do heavymetalu, trashowy bas z trupimi czaszkami, gitara basowa z potencjometrami w kształcie trupich czaszek, tania markowa gitara basowa do heavymetalu, jaką polecacie gitarę basową do grania nu metalu, basówka do grania death metalu, mocna gitara basowa do black metalu, gitara basowa z trupimi czaszkami, dobra gitara basowa do metalu

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

soundcheck - gitary elektryczne

audio - Tokai AST 50 - przepiękna gitara typu stratocaster z przetwornikami w układzie SSS

ImageTej instrument z pewnością zainteresuje niejednego profesjonalistę. Świetnie leży w ręku, jeszcze lepiej brzmi. Nienaganne wykończenie.

Cena detaliczna: 2397 zł

soundcheck - gitarowe efekty stomp-box

Ibanez TC7 - gitarowy chorus w formie kostki podłogowej

ImageTC7 to dobra propozycja dla tych, którzy potrzebują niedrogiego i funkcjonalnego chorusa. Solidna obudowa i patent z chowającymi się potencjometrami po wciśnięciu. Nam się podoba.

Cena detaliczna: 260 zł

soundcheck - wzmacniacze gitarowe

VOX amPlug Classic Rock - słuchawkowy ćwiczeniowy mini wzmacniacz gitarowy na baterie

ImageMiniaturowy wzmacniacz gitarowy na słuchawki emulujący brzmienie klasycznych wzmacniaczy brytyjskich.

Cena detaliczna: 241 zł

gatunki drewna

Wenge
Image
Zaprzyjaźnione serwisy:

E-MUZYK.pl | Portal Nagłośnieniowy - testy sprzętu PA | macmusic.pl | PCmusic.pl | ARB Media Poznań | Sylvan | R&S Wind | TS Wind | Posesor Poznań | Gothart Wood | Gothart Label | Systemy Pomiarowe imc | team 29er | Tanie strony www Poznań | Implanty Zębów Poznań | "Implanty Zębów" Gabinet Poznań | Pozycjonowanie stron | Tworzenie stron | Biuro Rachunkowe "eRKa" Poznań - Pełna księgowość | Biuro Rachunkowe "eRKa" Poznań - Księgowość dla wspólnot mieszkaniowych | Kancelaria Rachunkowa "LIBRA" Poznań - Pełna księgowość Poznań | Kancelaria Rachunkowa "LIBRA" Poznań - Książka przychodów i rozchodów KPiR Poznań | Skuteczne pozycjonowanie w Google stron firmowych | Kurs pozycjonowania w Google stron firmowych

e-gitara,gitara elektryczna,dobry wzmacniacz gitarowy,jaki wzmacniacz do rocka?,dobra gitara do heavymetalu