Reklama
gitary basowe
Dean Metalman 2A Demonator - 4-strunowa gitara basowa do ciężkiej muzy z aktywną elektroniką i trupimi czaszkami
gitary basowe
10.03.13

Dean_Metalman_2A_Demonator_insertPrzysłowie muzyków mówi, że czego się nie dogra, to się „dowygląda”… I jest w tym sporo prawdy, bo na koncertach zdarza się, że muzykę „kupuje” się także oczami. W takich sytuacjach odpowiednio wyglądający instrument jest jak najbardziej na miejscu. Fajnie jest, jeśli oprócz tego jeszcze brzmi. Myślę, że to dobry punkt wyjścia,, aby przyjrzeć się basówce Metalman 2A Demonator firmy Dean Guitars.

Donat Zamiara

Więcej…
 
Taurus TM2 - aktywny preamp do gitary basowej
gitary basowe
12.06.12

Taurus_TM2_insertOd dłuższego czasu czekaliśmy w redakcji na ten produkt. Wszelkie znaki na niebie i na ziemi zapowiadały, że będzie to bardzo ciekawa propozycja dla basistów. I tak też się stało! Panie, panowie – oto preamp do basu rodzimego, ale uznanego już na świecie producenta. Pora przedstawić Taurus TM2!

Donat Zamiara

Więcej…
 
Washburn BB4 - 4-strunowa niedroga gitara basowa
gitary basowe
26.10.10

ImageRynek basówek w cenie do 2000 pln jest w naszym kraju bardzo nasycony. Firma Washburn wprowadziła na rynek już jakiś czas temu model BB4. Jest on dostępny w cenie ok. 1650pln, zatem mieści się w omawianym przeze mnie przedziale cenowym. Czy jest w stanie przebić ofertę konkurencji? Zobaczymy...

Donat Zamiara

Więcej…
 
Ibanez SR705 TK - 5-strunowa gitara basowa z pickupami Bartolini i aktywnym preampem z 3-pasmowym EQ
gitary basowe
22.03.10

Ibanez SR705 TK Tym razem do testu trafiła basówka ze znanej i uznanej serii SR. Jest to model 705TK. Instrument cenowo mieści się przed pułapem 3000PLN, co stawia go w przedziale popularnych basówek, dostępnych dla większości gitarzystów basowych. Jednak ograniczenie tą kwotą wcale nie musi oznaczać zmniejszenia apetytów potencjalnego nabywcy. A że wybór na rynku jest naprawdę spory i konkurencja nie śpi, więc trzeba zaoferować coś, co przyciągnie nabywców. Czym więc może się pochwalić testowany Ibanez?

Donat Zamiara

Więcej…
 
Mayones Comodous Classic 6 - 6-strunowa gitara basowa z pickupami Bartolini i preampem Aquilar OBP3
gitary basowe
16.07.09
ImageFirmy Mayones nie trzeba przedstawiać. Należy do wąskiego grona najbardziej uznanych producentów instrumentów muzycznych w naszym kraju. Zacne grono endorserów z całego świata gdańskiej manufaktury budzi zrozumiały podziw dla popularności marki – zwłaszcza wśród znawców tematu na Zachodzie. Tym bardziej cieszę się, że będę mógł przedstawić jeden z instrumentów, który został zbudowany specjalnie na Targi Musikmesse we Frankfurcie. Jest on dobrym przykładem, jakimi możliwościami dysponuje firma Mayones by móc zaspokoić oczekiwania współczesnego wymagającego gitarzysty basowego.

Donat Zamiara

Więcej…
 
Sandberg Bullet Special - 5-strunowa aktywna gitara basowa
gitary basowe
02.05.12

Sandberg_Bullet_Special_insert60Dotychczas większości z nas, hasło: niemiecka gitara basowa, nieodparcie kojarzy się z firmą Warwick. Ale ostatnio dużo się zmienia… Coraz mocniej obecność na polskim rynku akcentuje inny producent pochodzący z kraju naszych zachodnich sąsiadów. Jest nim Sandberg. I właśnie basówka tej firmy dotarła do naszej redakcji. Jest nią pięciostrunowy instrument z serii Bullet Special, o wartości ok. 5500pln.

Donat Zamiara

Więcej…
 
Epiphone Thunderbird PRO-IV - 4-strunowy basowy Thunderbird piątej generacji
gitary basowe
01.07.10

Image Z gitarami z serii Thunderbird jest pewien problem. Otóż większość osób decydujących się na zakup tego instrumentu kupuje go... oczami. Tak: oczami. Bez względu na to czy jest to Gibson, czy Epiphone, kształt tej gitary przyciąga uwagę wszystkich bez względu na to, czy jest to nastolatek rozpoczynający swoją muzyczną przygodę, czy stary rockendrolowy wyjadacz który tę przygodę kończy.

Wojciech Tokarz

Więcej…
 
Mayones Forum-4 Pi - 4-strunowa gitara basowa do gry kciukiem sygnowana przez Wojtka Pilichowskiego
gitary basowe
14.09.09

ImageModa na modele sygnowane nazwiskami znanych muzyków dotarła do Polski już kilka lat temu. Firma Mayones ma bogatą „kolekcję” instrumentalistów korzystających z jej produktów, a jednym z nich jest niejaki Wojciech P. Seria Forum Pi jest podpisana jego nazwiskiem, a właściwie pseudonimem i to w skróconej wersji. Opisany w tym teście bas nie jest instrumentem, którego „Pilich” używa na scenie, ale grając na nim i słuchając jego brzmienia odnosi się wrażenie, że ma on z Wojciechem P. sporo wspólnego.

Donat Zamiara

Więcej…
 
Ibanez BTB 775 PB - 5-strunowa gitara basowa z aktywnym preampem Bartolini mk2
gitary basowe
11.05.09
ImageTej firmy nikomu przedstawiać nie trzeba. Obecna na rynku od 1964 roku, jest synonimem instrumentów używanych przez gitarzystów rockowych i metalowych. Jest też producentem gitar basowych, a wśród użytkowników znajdziemy Paul’a Gray’a ze Slipknot czy Gary’ego Willisa – jednej z najwybitniejszych postaci muzyki fusion. W ramach nowości zapowiedzianych na rok 2009 pojawił się nowy model z serii BTB. Trudno oprzeć się wrażeniu, że testowana basówka jest oparta na rozwiązaniach serii BTB6xx, są jednak pewne różnice. Przyjrzyjmy się dokładnie tej jeszcze „pachnącej fabryką” nowości, jaka pojawiła się w naszej redakcji

Donat Zamiara

Więcej…
 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

soundcheck - gitary elektryczne

audio - Ibanez SA-260 FM TLB - gitara elektryczna z mostkiem tremolo i układem HSS

ImageCoś dla sprinterów. SA-260 daje sporo możliwości jeśli chodzi o kreowanie brzmienia.

Cena detaliczna: 1449 zł

soundcheck - gitarowe efekty stomp-box

Ibanez TC7 - gitarowy chorus w formie kostki podłogowej

ImageTC7 to dobra propozycja dla tych, którzy potrzebują niedrogiego i funkcjonalnego chorusa. Solidna obudowa i patent z chowającymi się potencjometrami po wciśnięciu. Nam się podoba.

Cena detaliczna: 260 zł

soundcheck - wzmacniacze gitarowe

Krank Revolution REV SST + 412 Cab - hybrydowy wzmacniacz typu head i kolumna gitarowa

ImagePołączenie technologii lampowej w układzie przedwzmacniacza i tranzystorowej w końcówce mocy - duża dawka przesterowanej mocy z kolumną na 4 12" Eminence V12. Wersja głowy i kolumny z chromowanym grillem (droższa wersja)

Cena detaliczna: 5190 zł + 4750 zł

gatunki drewna

Klon płomienisty (ang. flame maple)
Image
Zaprzyjaźnione serwisy:

E-MUZYK.pl | Portal Nagłośnieniowy - testy sprzętu PA | macmusic.pl | PCmusic.pl | ARB Media Poznań | Sylvan | R&S Wind | TS Wind | Posesor Poznań | Gothart Wood | Gothart Label | Systemy Pomiarowe imc | team 29er | Tanie strony www Poznań | Implanty Zębów Poznań | "Implanty Zębów" Gabinet Poznań | Pozycjonowanie stron | Tworzenie stron | Biuro Rachunkowe "eRKa" Poznań - Pełna księgowość | Biuro Rachunkowe "eRKa" Poznań - Księgowość dla wspólnot mieszkaniowych | Kancelaria Rachunkowa "LIBRA" Poznań - Pełna księgowość Poznań | Kancelaria Rachunkowa "LIBRA" Poznań - Książka przychodów i rozchodów KPiR Poznań | Skuteczne pozycjonowanie w Google stron firmowych | Kurs pozycjonowania w Google stron firmowych

e-gitara,gitara elektryczna,dobry wzmacniacz gitarowy,jaki wzmacniacz do rocka?,dobra gitara do heavymetalu