Reklama
gitary akustyczne
Vintage VE2000GG - gitara akustyczna grand auditorium sygnowana przez Gordona Giltrapa
gitary akustyczne
02.02.14
vintage gg small
W poniższym artykule udało nam się nieco uciec od najbardziej rozpoznawalnych i rozpowszechnionych gitar akustycznych o kontstrukcji western, w stronę instrumentów spotykanych zdecydowanie rzadziej. Marka Vintage coraz bardziej poszerza swój asortyment, tym razem proponując konstrukcję Grand Auditorium, sygnowaną przez Gordona Giltrapa.
Staszek Kazu Góryński
Więcej…
 
Alvarez RD12 - gitara elektroakustyczna z jasnym brzmieniem
gitary akustyczne
28.10.13
alvarez rd12 smallAlvarez RD12 to propozycja dla tych, którzy nie chcąc wydawać za wiele poszukują gitary akustycznej z jasnym, charakterstycznym dla drewna świerkowego brzmieniem. Czy udało się jednocześnie zachować wszystkie potrzebne parametry, wymagane dotąd od tej marki?
 
Staszek Kazu Góryński
Więcej…
 
Vintage VGA900N - gitara elektroakustyczna z pudłem rezonansowym Grand Auditorium
gitary akustyczne
15.07.13


vintage vga900n smallGitary akustyczne można, mówiąc ogólnie, zakwalifikować do trzech grup. Pierwszą są gitary możliwie niedrogie, przeznaczone raczej dla początkujących. W drugiej grupie znajdą się instrumenty całkiem dobrej klasy, stanowiące tzw. średnią półkę. W trzeciej natomiast gitary wybitne, zawodowe i raczej bardzo drogie. Vintage VGA900N to propozycja teoretycznie celująca w środkowy przedział rynku, a jednak z dodatkowymi ambicjami.

Staszek Kazu Góryński

Więcej…
 
T. Burton Sovereign i Duke - gitary akustyczne ze świeku i cedru w teście porównawczym
gitary akustyczne
15.08.11

 

Do naszej dyspozycji dostaliśmy dwa modele T.Burtona w podobnym przedziale cenowym, choć różniące się prawie wszystkim, od użytego drewna, po kształt pudła rezonansowego. Przetestowaliśmy je osobno, przy okazji nieco porównując i zwracając uwagę na kilka ciekawych cech – zapraszamy do lektury!

 

Staszek Kazu Góryński
Więcej…
 
Samick Greg Bennett TMJ 5CE Worthington - gitara elektroakustyczna w konstrukcji jumbo z mniejszym pudłem rezonansowym
gitary akustyczne
01.12.10

Jeżeli potrzebujemy instrumentu akustycznego w dużej mierze służącego do grania na scenie z nagłośnieniem, warto zastanowić się nad wersją z mniejszym pudłem rezonansowym. W tym teście oprócz sprawdzenia Samick’a TMJ postaramy się powiedzieć to i owo o skutkach płynących z wyboru płytszej konstrukcji.

Staszek Kazu Góryński

 

Więcej…
 
Samick Greg Bennett D8CE - gitara elektroakustyczna z topem z litego drewna cedrowego
gitary akustyczne
25.09.10

ImageTak to czasem bywa z gitarami, że potrafimy się do jednego wiosła naprawdę przyzwyczaić i z nim zżyć. Zawodowi muzycy traktują instrument jako narzędzie pracy, ale mało który z nich potrafi obejść się bez emocjonalnego przywiązania do rzeczy, która towarzyszy mu przez długi czas. Co więcej, często kiedy coś stracimy, równocześnie potrzebując tego na co dzień, staramy się taką rzecz zastąpić identycznym odpowiednikiem, bądź czymś bardzo zbliżonym. Podobno właśnie tak było z tą gitarą, a bohaterem tej ( krążącej niewątpliwie, mam nadzieję, że w pełni prawdziwej) historii jest Stanisław Soyka, który po stracie jednego Samicka postanowił mimo wszystko nie zmieniać modelu. Dlaczego?

Staszek Kazu Góryński

Więcej…
 
Walden D350CE i Walden CN570CE - gitara akustyczna i klasyczna z przedwzmacniaczem i cutawayem
gitary akustyczne
09.07.10

ImageCzas na kolejną odsłonę gitar Walden – poprzedni test publikowaliśmy całkiem niedawno, dzisiaj przyjrzymy się kolejnym instrumentom z wyjątkowo dużego transportu, który przyszedł do nas pocztą kurierską. Za oknem lato w pełni, my tymczasem zamykamy się w domach i na próbach, aby przyjrzeć się dokładnie dwóm modelom gitar w wersji elektro: klasycznej CN 570CE i akustycznej D350CE.

Staszek Kazu Góryński

Więcej…
 
Washburn C5 - niedroga gitara klasyczna z płytą z drewna cedrowego
gitary akustyczne
27.10.13

washburn c5 smallWashburn C5 to gitara klasyczna z niedrogiej półki cenowej, przeznaczona dla początkujących gitarzystów. W tym przypadku najważniejszą cechą instrumentu jest jego stosunek jakość/cena – tak, aby za niewielkie pieniądze rozpocząć swoją przygodę z gitarą w możliwie najlepszy sposób, posiadając sprzęt pomagający pracować nad umiejętnościami i dający bardzo dużo „frajdy” z gry. Jak z tym zadaniem poradził sobie Washburn C5?

Bartek Lewandowski

Więcej…
 
T.Burton Bobby MJ13 - gitara elektroakustyczna przystosowana do fingerstyle z układem L.R. Baggs Anthem
gitary akustyczne
28.08.12

Najczęściej bywa tak, że prezentujemy na naszych łamach instrumenty wyprodukowane we współpracy z zagranicznymi muzykami. Tym bardziej ciekawi nas każda okazja, żeby przetestować gitarę bliżej związaną z naszym „rodzimym” środowiskiem muzycznym, a taką właśnie jest T.Burton Bobby MJ13.

Staszek Kazu Góryński

Więcej…
 
Gitara T.Burton Foresthill oraz porównanie różnych przystawek L.R.Baggs do gitary akustycznej: M1, iBeam, Element
gitary akustyczne
27.02.11

Ten test będzie nietypowy o tyle, że skupimy się mniej na omawianym instrumencie, a bardziej na elementach jego wyposażenia. Do dyspozycji dostaliśmy nieco przerobioną gitarę T.Burton Foresthill, która posiada wbudowane trzy różne przetworniki L.R.Baggs z możliwością ich jednoczesnego podłączenia. Artykuł zainteresuje wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad różnicami w przetwornikach wstawianych pod struny, wbudowanych w mostek, zewnętrznych mikrofonach... trudno znaleźć lepszą metodę porównania niż słuchanie efektów nagrania tej samej frazy różnymi metodami jednocześnie. Do dzieła!


Staszek Kazu Góryński

Więcej…
 
Taylor GA8 EL Grand Auditorium - wysokiej klasy gitara akustyczna z preampem ES
gitary akustyczne
23.11.10

Taylor_GA8_insertJest rok 1974 i dwóch ludzi zakłada firmę Taylor a są to Bob Taylor i Kurt Listuga. Firma szybko dała znać o sobie, a ich instrumenty zaczęły być używane przez coraz to sławniejszych muzyków. Dzięki temu dzisiaj Taylor jest jednym z filarów segmentu gitar akustycznych. W ofercie ma instrumenty w bardzo szerokim przedziale – od około 3000 zł, aż po 20 tys. Do testów dostaliśmy „średniaka” w cenie poniżej 10000 zł. Czy jakość i brzmienie uzasadnia sławę marki? No i... cenę.

Łukasz Kulczak

Więcej…
 
Alvarez AD62SC - gitara elektroakustyczna z płytą wierzchnią z litego cedru
gitary akustyczne
11.09.10

ImageNie da się ukryć, zaczyna się jesień i robi się zimno, co można było wyraźnie (niestety) odczuć w mijającym tygodniu. Letnie koncerty festiwalowe powoli odchodzą w niebyt i czas zaczyna nieuchronnie sprzyjać wydarzeniom bardziej „indoor”. Dla jednych to dobry moment na start cyklicznych jam session, inni zamykają się w czterech ścianach w celu wyćwiczenia kolejnych (bądź też pierwszych) kawałków. Mi osobiście i od ładnych kilku lat nieprzerwanie jesień kojarzy się z akustykami, ale nie z każdymi – bardziej pasują do tego te wykończone matowo i w ciemniejszym drewnie, więc na rozpoczęcie tej pory roku wziąłem na warsztat coś w tym klimacie.

Staszek Kazu Góryński
 

Więcej…
 
Walden Concorda CD550 i CG530 - solidne instrumenty budżetowe z litą płytą rezonansową
gitary akustyczne
09.06.10


ImageNiniejszym testem rozpoczynamy swoisty ciąg artykułów dotyczący opisywanych gitar. Ponieważ do naszej redakcji dotarła spora dostawa gitar Walden do gruntownego sprawdzenia, zaczynamy od dwóch przedstawicieli serii Concorda 500 - akustycznych instrumentów CD550 oraz CG530.

Staszek Kazu Góryński

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

soundcheck - gitary elektryczne

audio - Tokai AST 50 - przepiękna gitara typu stratocaster z przetwornikami w układzie SSS

ImageTej instrument z pewnością zainteresuje niejednego profesjonalistę. Świetnie leży w ręku, jeszcze lepiej brzmi. Nienaganne wykończenie.

Cena detaliczna: 2397 zł

soundcheck - gitarowe efekty stomp-box

Ibanez TS7 Tube Screamer - klasyczna kostka overdrive

ImageTego efektu nie trzeba przedstawiać. TS7 powinien znajdować się w każdym pedalboardzie - nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. Polecamy!

Cena detaliczna: 178 zł

soundcheck - wzmacniacze gitarowe

VOX amPlug Metal - słuchawkowy ćwiczeniowy mini wzmacniacz gitarowy na baterie

ImageMiniaturowy wzmacniacz gitarowy na słuchawki emulujący brzmienie high-gainowych wzmacniaczy amerykańskich.

Cena detaliczna: 241 zł

gatunki drewna

Klon oczkowy (ang. birdseye maple)
Image
Zaprzyjaźnione serwisy:

E-MUZYK.pl | Portal Nagłośnieniowy - testy sprzętu PA | macmusic.pl | PCmusic.pl | ARB Media Poznań | Sylvan | R&S Wind | TS Wind | Posesor Poznań | Gothart Wood | Gothart Label | Systemy Pomiarowe imc | team 29er | Tanie strony www Poznań | Implanty Zębów Poznań | "Implanty Zębów" Gabinet Poznań | Pozycjonowanie stron | Tworzenie stron | Biuro Rachunkowe "eRKa" Poznań - Pełna księgowość | Biuro Rachunkowe "eRKa" Poznań - Księgowość dla wspólnot mieszkaniowych | Kancelaria Rachunkowa "LIBRA" Poznań - Pełna księgowość Poznań | Kancelaria Rachunkowa "LIBRA" Poznań - Książka przychodów i rozchodów KPiR Poznań | Skuteczne pozycjonowanie w Google stron firmowych | Kurs pozycjonowania w Google stron firmowych

e-gitara,gitara elektryczna,dobry wzmacniacz gitarowy,jaki wzmacniacz do rocka?,dobra gitara do heavymetalu